SlideShow SlideShow SlideShow SlideShow SlideShow

 

 

Podpora změny způsobu poskytování služby osobám s duševním onemocněním v Domově Slunovrat

 

Registrační číslo projektu: CZ.1.04/3.1.03/D5.00011

Místo dopadu projektu: Moravskoslezský kraj

Oblast podpory: 4.3.1 Podpora sociální integrace a sociálních služeb

Prioritní osa: 4.3 Sociální integrace a rovné příležitosti

Realizátor projektu: Domov Slunovrat, Ostrava-Přívoz, příspěvková organizace, Na Mlýnici 203/5, 702 00  Ostrava-Přívoz

Doba realizace projektu: 1. 11. 2014 – 31. 10. 2015

Částka: 1 175 733 Kč

Popis projektu: Domov Slunovrat poskytuje pobytovou sociální službu dle zák. č. 108/2006 Sb. –  domov se zvláštním režimem – osobám s chronickým duševním onemocněním. Ve službě přibývají různé typy duševních poruch a onemocnění, které kladou na personál vysoké nároky na jejich odbornost, erudici a schopnost adekvátně reagovat na obtížné a stresové situace. Organizace si je vědoma této potřeby neustálého zvyšování kvality a profesionality personálu tak, aby byla schopna správně reagovat na individuální potřeby klientů. Proto projekt bude realizovat zvyšování odbornosti stávajícího personálu prostřednictvím absolvovaných vzdělávacích programů a odborných stáží. Pro kvalitní poskytování této služby je důležité posílit multidisciplinární tým o nového klíčového odborníka - psychoterapeuta, který by odborně vedl pracovníky v případové sociální práci, tento tým edukoval a garantoval zavádění nových forem a způsobů práce s klienty včetně inovace vnitřních pravidel organizace.

Cíl projektu: Hlavní cíl projektu je podpora změny způsobu poskytování služby osobám s duševním onemocněním v Domově Slunovrat prostřednictvím zvyšování odbornosti stávajícího personálu absolvováním vzdělávacích programů a odborných stáží, v posílení multidisciplinárního týmu o nového klíčového odborníka - psychoterapeuta.

Cílová skupina: Cílovou skupinou projektu jsou pracovníci žadatele poskytující danou službu (33 osob). Plánované aktivity budou realizovat členové realizačního týmu (projektový manažer, finanční manažer, psychoterapeut), odborní externí lektoři poskytující vzdělávání a další odborníci z organizace poskytující stáže.

Klíčové aktivity projektu:


01 - Řízení projektu - projektový tým

02 - Informování cílové skupiny o projektu

03 - Příprava a realizace vzdělávání (kurzy, stáže)

04 - Psychoterapeutické workshopy pro pracovníky


Kontaktní osoba (projektový manažer): Mgr. Magdaléna Králová, mobil: 733 764 212, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Tento projekt je financován z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR.


www.esfcr.cz
 
 

 


  

Ostrava!!!

 

Moravskoslezský kraj

 

 

 

 

 

ADRA

Virtuální prohlídka

Certifikát Bazální stimulace

Cena pro Domov Slunovrat